Vårt første konfirmantkull

Vårt første konfirmantkull

Kristi himmelfartsdag hadde vi konfirmasjonsgudstjeneste for første gang i Norkirken Grimstad. 

Folk fra fjern og nær, unge og gamle, barn og voksen var samlet for å feire de åtte konfirmantene. Gudstjenesten var lagt til Normisjonshallen på Bibelskolen i Grimstad. De omkring 350 oppmøtte deltok på en gudstjeneste som inneholdt både høytid og feiring. Gudstjenesteledelsen var ved ungdomspastor Morten Høie, preken ved hovedpastor Olav Dørdal, og menighetens ungdommer stod for musikken i samarbeid med Hildegunn Garnes Reigstad, Torjus Vierli og ettåring Tobias Meling Berge. Barna hadde egne aktiviteter sammen med studenter fra Bibelskolen. Etter gudstjenesten reiste konfirmantene med familie og venner til sine fester, mens flere fra menigheten ble igjen på Bibelskolen, hvor de grillet og koste seg i det fine været.

Takk til alle som møtte opp og feiret dagen sammen med konfirmantene. Velkommen til ny konfirmasjonsgudstjeneste 10. mai 2018.


Foto: Fredrik Arnstad.